domek ikona
Pasieka Pszczeli Port
tło

KATEGORIE 

Jeśli zamierzasz rozpocząć własną hodowlę lub szukasz wyjątkowych matek pszczelich do pasieki ze sprawdzonego źródła, to  trafiłeś w idealne miejsce!

 

Jesteśmy   doświadczonymi   pszczelarzami   z   pasją,   a   jednym   z   naszych   zajęć   jest   pozyskiwanie materiału reprodukcyjnego, z którego powstają królowe m.in. unasiennione. W ofercie posiadamy najróżniejsze rasy pszczół pochodzące od sprawdzonych dostawców z całej Europy, m.in. popularną odmianę buckfast. Zaufaj nam i już teraz skorzystaj z naszej oferty!

 

Rola pszczelej matki

 

Matka  pszczela  użtkowa pełni kluczową  role  w  każdej rodzinie pszczelej.  To  ona  odpowiada  za  produkcję  jaj,  które  są potrzebne  do  rozwoju  całej  kolonii.  Warto  zatem  zastanowić  się  nad  wyborem  odmiany  pszczoły.  Królowa  nie unasienniona czy też matki pszczele unasiennione, czyli te, które zostały zapłodnione na naszej pasiece, są jeszcze bardziej wartościowe dla pszczelarzy, ponieważ ich potomstwo ma większe wartości poprzez krzyżowanie z odpowiednia pulą genów trutni z naszej pasieki. Daje to wymierny efekt w postaci zdrowia i wydajności robotnic.

 

Jaką rasę pszczół wybrać?

 

Jedną z najpopularniejszych odmian hodowanych w Polsce jest matka pszczela Buckfast. Królowe reprodukcyjne tej rasy są znane z wysokiej produktywności tworzenia duzych silnych rodzin oraz łagodnego usposobienia, co czyni je idealnymi dla początkujących pszczelarzy. Warto  jednak  pamiętać,  że  wybór  odmiany  pszczół  powinien  być  dostosowany  do  warunków  panujących  w danym regionie, a także do indywidualnych preferencji hodowcy. Oprócz  odmiany  buckfast  w  ofercie  pszczeliport.pl  posiadamy  więcej  ras.  Miłośnicy pszczół zaopatrzą  się  u nas  m.in.  w takie odmiany jak celle, elgon, peschetz, primorska i wiele innych. 
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie wątpliwości służymy życzliwym doradztwem!

 

ZADZWOŃ DO NAS LUB ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE ONLINE

matki pszczele

Zarezerwuj online strzałka

matki pszczele ikona

SELEKCJONOWANE MATKI PSZCZELE

 

Materiał reprodukcyjny do hodowli matek pozyskujemy od najlepszych hodowców w Europie, każda matka reprodukcyjna podlega w naszej pasiece ocenie i jeżeli przejdzie kryterium selekcji wówczas dopiero jest pobierany od niej materiał hodowlany. Hodowla matek odbywa nie zawsze w rodzinie z matką, co daje nam świetne wyniki w wielkości mateczników, których na rodzine hodowlana jest nie więcej jak 20 szt. To że mateczniki oddalone są od matki daje pszczołom złudzenie cichej wymiany a co za tym idzie przekłada się na budowanie przez nich dużych mateczników z bardzo dobrze wykarmionymi larwami. Po wykluciu matek z mateczników każda z nich podlega ocenie, i dopiero wówczas jest klasyfikowana do sprzedaży

matki pszczele

ZOBACZ MATKI PSZCZELE W AKTUALNEJ OFERCIE strzałka

instagram
you tube
facebook

Zamów strzałka

Zadzwoń lub zamów online 

© PSZCZELI PORT 2023

Pasieka Hodowlana Pszczeli Port

 

pinezka ikona ul. Marynopole 26, 23-230 Trzydnik Duży | woj. Lubelskie

 

telefon ikona +48 570 315 316

Pasieka hodowlana Pszczeli Port logo